fitness king kong

Naši trenéři

Lucie Vajnerová

Osobní trenér, výživový a nutriční terapeut, garant zdravého životního stylu, majitel a garant trenérské školy, majitel fitness centra

Odkaz na video ZDE

Láďa Koubek

Osobní trenér, fitness instruktor, trenér kulturistiky, telefon: 722 300 854

Dušan Svoboda

Osobní trenér, fitness instruktor, telefon: 720945207

Kateřina Vlasáková

Osobní trenérka, fitness instruktor, telefon: 602 279 279

Irena Bílková

Instruktor Alpinning

Veronika Paulová

Instruktor Alpinning

Lucie Mihalová

Osobní trenérka, fitness instruktor, telefon: 721 095 157

Žaneta Kuncipálová

Instruktorka zdravotního cvičení. telefon: 731 277 814

Michal Bazgier

Lektor

Luboš Černý

Statutární zástupce a lektor

Darina Gajovská

Statutární zástupce a lektor

Klára Votavová

Osobní trenérka a fitness instruktor

Lucie Randušková

Instruktor Alpinning

Zděněk soukup

Instruktor 777 966 291

MARTIN POLAN

Lektor

Andrea Chládková

Instruktorka

Petr Chalupa

Lektor

Klára Jindrová

Lektorka a poradkyně přes hygienu

o fitnessu

Jako fitness se označují sportovní aktivity i celkový životní styl mající za cíl všeobecnou tělesnou kondici, celkovou zdatnost, zlepšení držení těla, zlepšení konceptu postavy apod., při současném působení na upevňování zdraví a rozvoj síly. Pro fitness cvičení se používají kromě tradičních činek i různé speciální stroje, trenažery apod., které jsou běžně k dispozici ve fitness centrech. Mimo cvičení pak zájemci zpravidla dodržují určitý dietní režim, případně používají různé doplňky výživy.

Kulturistika je individuální sport, jehož cílem je dosáhnout požadovaného vzhledu těla. Při tom se hodnotí např. mohutnost a vyrýsovanost svalstva, svalová hmota, symetrie a estetičnost postavy apod. Příprava probíhá posilováním doma i v posilovnách. Neméně důležitá je správná strava zaměřená na dostatečný přísun potřebných živin, zejména bílkovin. Posledním faktorem důležitým pro dokonalý vzhled je dostatek odpočinku po namáhavém tréninku.

varování těla prostřednictvím zdvihání závaží je známé již z antické doby, ale jako samostatný sport se kulturistika prosadila až koncem 19. století. Zpočátku byla rozšířena především v USA a do Evropy se dostala až po druhé světové válce. Mezinárodní asociace International Federation of Body Building (IFBB) byla založena bratry Benem a Joem Weiderovými již v roce 1946, uznání za oficiální sport se však kulturistika dočkala až v roce 1998. V současné době nese mezinárodní asociace název International Federation of Bodybuilding and Fitness, ale původní zkratku IFBB používá stále.

Se základy vlastní kulturistiky v dnešním pojetí se setkáváme v druhé polovině 19. století, kdy se začalo s vědeckým zkoumáním silových cvičení a s jejich systematickým řízením. V Evropě a v Americe vznikaly různé cvičební systémy a školy. Největší postavou z této doby a vlastním zakladatelem moderní kulturistiky je Eugen Sandow (1867-1925), původem Němec (vlastním jménem se jmenoval Müller). Jeho kniha Body-Building (vydaná v roce 1903 v Londýně) se stala základem dnešní kulturistiky v Evropě a v Americe. Název knihy dal jméno celému hnutí a v anglicky mluvících zemích je ho dosud oficiálně používáno.

Work

kontakt